Arkadia Heleny Radziwiłłowej

Park w Arkadii to kolejne miejsce, które odwiedziliśmy podczas wycieczki.

Niestety sposób organizacji odwiedzania godny jest Muzeum Narodowego. Dojazd samochodem jest prosty ale zaparkowanie w pobliżu… szkoda gadać. Obok wejścia jest „parking gminny” – czyli kilka (10-12) miejsc. Przed sklepem obok wiszą karteczki z „zakazem parkowania” natomiast prawdziwe kokosy robi „prywaciarz”, który ma kawał pola przylegający bezpośrednio do ogrodzenia parku – za jedyne 5 złotych można wjechać na pole.

Do parku wchodzimy bez kolejki w kasie ponieważ kupiliśmy wejściówkę łączoną – Nieborów+Arkadia. Do końca października oszczędza się 2 złote, później 4.

O historii Parku nie będę pisał, bo można przeczytać wszystko na poważniejszych portalach. Park jest sympatyczny, budynki i ruiny warte zobaczenia, niestety Świątynia Diany jest remontowana i w związku z tym zamknięta.

Gdy wychodziliśmy tłumy już stały w kolejce do kasy. Chyba tam nie wrócimy, Park nie powalił nas na kolana (tzn. jest ładnie ale…) właśnie ale… trzeba tam dojechać z Warszawy i zapłacić kilkadziesiąt złotych za parking i wejście, skoro mamy w Warszawie piękne Łazienki, pozostaniemy w przyszłości przy Łazienkach.

Zapraszam do oglądania.

Domek Gotycki

Łuk kamienny

Dom Murgrabiego

Akwedukt

Świątynia Diany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *