Puszcza Kampinoska – mityczne bobry w Roztoce

Dzisiaj wyruszyliśmy zbadać sprawę bobrów w Roztoce zanim zostaną zjedzone przez myśliwych. Dlaczego napisałem „mityczne”? Ano dlatego, że już w Roztoce ich nie ma. Według tablicy ustawionej na ścieżce dydaktycznej, nie ma ich już od 9 lat. Ale nie żałujemy bo okolica, tak jak cała Puszcza, jest piękna.

Na początek ścieżka dydaktyczna i Kanał Zaborowski, gdzie niegdyś mieszkały bobry.

Są jeszcze ślady po ich pobycie ale widać, że mieszkały tu dawno.

Ciekawostka, „porzucone” mrowisko.

Przechodzimy na drugą stronę szosy i idziemy zielonym szlakiem do Babskiej Górki.

Rusałka pokrzywnik

Padalec

I wracamy. Przechodzimy przez szosę i idziemy w stronę Bud Kiścinnych.

Budy Kiścinne zaczynają się przydrożnym krzyżem a dalej… wolno stojące w lesie domki kempingowe plus drewniane, trochę zmodyfikowane, wychodki. Niektóre domki wyglądają na „zamieszkałe” tzn. ktoś tam bywa pewnie latem, niektóre wyraźnie już opuszczone.

Dalej, pomiędzy działkami, na których stoją domki letniskowe, trafiamy na miejsce, w którym prawdopodobnie był bar, może coś więcej, czyli jakieś pole namiotowe ale pozostały tylko dwa budynki. Jeden z nich ewidentnie wygląda na barowy, drugi bardziej na coś w stylu administracji. Wszystko oczywiście mocno zdewastowane.

Na drodze wygrzewa się zwinka.

W Budach Kiścinnych nadal mieszkają ludzie ale jest kilka zabitych dechami budynków. Jeden wyglądający na letniskowy z zarośniętą drogą.

Drugi w samym środku wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *